Historia Van Besouw

DOSKONAŁOŚĆ OD 1839 ROKU

Van Besouw nie pochodzi z przeszłości, ale ma długą historię: od 1839 roku. Z solidnego tkacza worków jutowych stał się marką współczesnych dywanów. Jesteśmy z tego dumni.


Historia Van Besouw

NIE OD WCZORAJ

Firma Van Besouw została założona w 1839 roku przez Jana Van Besouw. Innowator w zakresie organizacji, rozwoju produktów i uwarunkowań społecznych. 

W ciągu ponad 180 lat firma przekształciła się z niezawodnego tkacza worków jutowych w firmę produkującą specjalne, wysokiej jakości i własne dywany. Wiele się zmieniło; bogate doświadczenie jest nadal podstawą solidnego rzemiosła.

ODNOWIENIE

Innowacja produktu jest nieoczekiwana. To druga wojna światowa. Van Besouw produkuje teraz również dywany, ale surowców jest coraz mniej.

Wnuk Jana van Besouw, zwany też Janem Junior, buduje przędzalnię papieru. Przędze papierowe Van Besouw są wytwarzane i używane w dywanach. Innowacyjność. Nadano ton przyszłości. 

historia van besouw
historia van besouw

PREMSELA

Mamy rok 1967. Obecnie Van Besouw jest fabryką dywanów. Potrzeba innowacji jest trwała. Z dala od standardów, z dala od kopiowania. 

Projektant przemysłowy Benno Premsela zostaje poproszony o kierowanie zespołem projektowym. Zadanie specjalne: „Opracuj dywan z pomysłu, tak jakby dywan nigdy nie był robiony”. Rezultatem jest rewolucyjny bawełniany dywan. Dywan pętelkowy o nazwie 3801.

Połączenie, które wstrząsa rynkiem. Niezwykły surowiec na dywan i całkowicie innowacyjna metoda produkcji. 
3801 jest często naśladowany, ale nigdy nie dorównuje. To właśnie połączenie dzianiny i bawełny nadaje temu słynnemu dywanowi pętelkowemu wyjątkowy, piśmienny charakter.

DZISIAJ

Wiele minęło w ciągu ostatnich 180 lat. Dzięki ogromnej historii Van Besouw jest nadal liderem na rynku. Tak jak 180 lat temu: ciągła potrzeba innowacji. 

Sprawdź kolekcje. W szczególności poproś o próbki, aby doświadczyć innowacji. 

Wszystko ma jeden główny cel: dostarczanie produktów, które nadają każdemu pomieszczeniu odpowiedni charakter!

historia van besouw